Учителя: Злото в света е една сянка. Сянката никога не забуля Реалността, нито я опетнява

Северно сияние е алтернативна медия, която се издържа от съпричасността на читателите. Подкрепете ни за повече материали, лекции и видео ➤ 369.bg/podkrepa
Физическият свят без Духовния е свят на илюзии. Хората се женят и все неженени остават; деца раждат, но те се губят, топят и изчезват пред тях като лед. Трябва много тънко разбиране, за да разбере човек отношенията в живота. 

Спрете върху факта как се раждат децата. Никакви деца не се раждат. Раждате се вие, вашето съзнание. Онова, което прониква във вас, то е вашето съзнание.  Децата са самостоятелни съзнателни души, като родителите си. Бог дава деца на хората, за да им покаже, че трябва да станат като тях, да възприемат Новото и да се учат.  Колкото земята е родила дърветата и растенията, толкова и жената ражда. Земята отглежда само дърветата, но не ги ражда. Така и жената само отглежда децата, но не ги ражда.  Животът не е нещо, което може да го разясниш на хората. Какво нещо е животът? Това е един жив вътрешен опит.

У вас има потънкости в състоянията ви, които вие сами трябва да различавате. Понякога чувстваш, че умът ти е отслабнал, което може да трае някога малко време, някога с дни, и после се освежаваш. Това са илюзии, не са реални неща.  Някой се оплаква, че са го обрали. Този човек се заблуждава… Всяко богатство, което могат да ти отнемат, не е твое. 

Никое същество на Земята не може да ви отнеме благото, което сте спечелили с труд и пот; ако вие сами изгубите това благо, пак не се плашете - кога и да е, то ще се върне при вас.  Всяко нещо, което може да се вземе, то не е реално, то не е за тебе… То е освобождаване от един товар. 

Дръжте в ума си мисълта: реално е само това, което върви след вас. Всяко нещо, което заминава от тебе, е зло - на него не възлагай нищо. Онова, което губиш, то не е реално. 

Образувал си едно понятие за света, което не е вярно. Оставил си реалните неща в света и се занимаваш със сенките.  Понякога сянката е толкова реална, че хората я приемат за съществено нещо, но в края на краищата се разочароват.  В сенките няма никаква Реалност. То е един приятен живот, но в него няма никакъв растеж, няма никакъв Божествен процес. 

Злото царува в света на сенките.
Злото в света е една сянка. Сянката никога не забуля Реалността, нито я опетнява. Една сянка не може да опетни Реалността.  Който дава и който взема, е един и същ. Бог дава и Бог взема. Когато вземе нещо от човека, след време Той пак го връща, но по-красиво.

Съвременните хора се нуждаят от правилно разбиране на живота. Ще дойде ден, когато всичко, което хората имат, ще им се вземе. Като имат правилно разбиране за законите, които управляват живота и Природата, те няма да страдат от това. 

Човек мисли, че това, което го заобикаля, е реално. Това, което заобикаля човека, е относителна реалност, т.е. сенки на реалността… Това, което виждаме около нас, не е Абсолютният свят.  Абсолютното добро и Абсолютното зло - този въпрос не предстои за разрешение от вас в този живот. 

Същинското добро и Същинското зло са невидими. Видими са само сенките на доброто и на злото.  Ние възприемаме пречупена, рефлектирана светлина от Слънцето, а не права. По тази причина ние виждаме нещата относително, а не абсолютно. Ние не виждаме нещата такива, каквито са в действителност. 
„Къде е онзи свят?“ Дето е и този. „Защо не го виждаме?“ Защото не виждаме даже и физическия, т.е. видимия свят.

Вашето виждане се обуславя от сенките, от отраженията, които претърпява светлината. Измени ли се ъгълът на падането на светлинните лъчи, вие ще виждате предметите по особен начин, а не както при обикновеното виждане: от ъгъла на падането и на отражението на светлинните лъчи зависи в какъв свят ще попаднеш и как ще виждаш нещата. 

„Дали има друг свят, или друг живот?“ Има, разбира се. Светове много. Но това са степени на съзнанието. 

Вижда само онзи, който се движи във всички светове без спъване.

Светлината на Земята е едно отражение. И светлината на Слънцето е едно отражение. Между това Слънце и Истинското Слънце има едно Тъмно Слънце, което поглъща всичката светлина… Най-първо светлината иде от Истинското Слънце в Тъмното Слънце и после светлината на Тъмното Слънце се превръща и идва в нашето Слънце, и от последното - на Земята. Тъй че, ние имаме сега четвъртата светлина.

Сега ние изучаваме нещата само чрез отражение - тъй както то става, но отраженията не са всякога верни. В едно отражение има външна и вътрешна страна: вие имате само външната, а вътрешната за вас е скрита.