Елеазар Хараш: Спокойствието е дар Божи. Само чистите са спокойни (+формули)

04 Юни 2026 г.
2
Северно сияние е алтернативна медия, която се издържа от съпричасността на читателите. Подкрепете ни за повече материали, лекции и видео ➤ 369.bg/podkrepa
Спокойният човек е проводник на Висшите Светове. Спокойствието е метод за съхраняване на енергията в човека, защото тревоженето е ограбване на енергията и затова болестта става тежка.

Спокойният човек има зад себе си Могъща Невидима Сила - Висша Сила. Тя го подкрепя. Спокойствието означава, че в човека работи Живата Вода, докато в нервия тече застоялата вода. Това е застоялият начин на мислене.

Спокойствието е Духовна Наука, която не допуска нисшия живот. В дълбините на Спокойствието живее една Велика Разумност. Спокойствието означава да живееш под Божия Закрила. Спокоен, значи пречистен. Това означава да живееш в Реалността.

Нечистите духове влияят само на нечистите. Спокойният човек се храни само с Истина, а нервният - с лъжи и заблуждения.  Дълбокият мир е висша окултна сила. Спокойният човек е неуязвим. Когато човек е тревожен и безпокоен, значи вярата му е пукната. Който има истинско спокойствие има осигурено бъдеще, има Божия закрила.

Спокоен е само този, който е надраснал ума (въображението). Спокойният човек командва волята си, а не въображението. Всички, които развият воля, могат да ликвидират 75% от кармата, а може и 100%.
Докато не е победена нисшата природа, спокойствието е една илюзия. Когато посрещаш опасностите със спокойствие, те ще се уредят.



Ако всеки ден във вас растат спокойствието, радостта и благодарността - означава, че вървите в прав път. Слънчевите храни внасят спокойствие в човека. В спокойствието се разбиват всички отрицателни сили. Спокойствието е дълбока вода. В дълбокия сън няма сънища и видения.

Всички тревоги и проблеми се намират във времето и пространството. Спокойствието запазва енергиите на човека. При всички прояви на завист, злословие и т.н. дяволът краде енергия. Спокойствието има сила да преобразява, то има ангелски трептения. Спокойствието е барометър за отношенията ни към Бога. Конфликтът с кой да е човек, е конфликт с Бога. Когато изпращате лоша мисъл към някой, вие обиждате Бога в него. В Писанието е казано: „Ще плащате за всяка дума” и „Не съдете, за да не бъдете съдени”.

Спокойният човек е господар на злото в себе си. Спокойствието е проводник на висша духовна енергия. Спокойствието значи, че човек е освободен от нисшите духове. В спокойствието работи стихията на светлината. Спокойствието е дълбоко организиран вътрешен живот.

Щастливи са тези, които са отдадени на Словото, защото Словото е Бог и Бог ще ги спаси.
Формули:
  • „Господи, пази ме от всяко зло.”
  • „Господи, нека всяка хапка да гради в мен храма на Любовта” - преди хранене.
  • „Господи, да се всели спокойствието в тази душа” - съчетава се с поставяне на двете ръце върху главата на този, за когото е формулата, една върху друга (дясна върху лява), след това поставяте палците (Божията воля) върху костта зад ушите и поглаждате.
  • „Господи, Ти разреши този въпрос по най-хубавия начин.”
  • „Господи, научи ме да придобия дълбок вътрешен мир.”