Вярата в астрологични предсказания създава опасен елементал в астралното тяло

Северно сияние е алтернативна медия, която се издържа от съпричасността на читателите. Подкрепете ни за повече материали, лекции и видео ➤ 369.bg/podkrepa
В тази статия ще разгледаме няколко важни акцента за астрологията и опасностите свързани с така наречените прогнози и предсказания. Всеки, който се стреми да върви в чистия път на своето духовно развитие, следва да знае за капаните свързани с астрологията и бъдещето, защото в много случаи те могат да отклонят човека и да го изхвърлят в далечна периферия. Днешната астрология е свързана пряко с егото, защото се стреми да удовлетвори неговите желания и мечти или да оправдае, или заглуши неговите страхове. Пропадналата астрология днес е свързана с нереалното бъдеще, страховете и илюзиите, които обитават плътно и наситено в астралния свят.

Астрологията е много мъдро допусната от Бога за да се контролират несъзнателните и спящи създания в сътворените светове. Това е потвърдено ясно от апостол Павел, който казва, че човекът в незрялост е под стихиите и елементарните сили на света. (Галатяни 4:3-4). Това значи, че е под властта на външните природни, космически и съдбовни влияния.

Да вярваш на астрологията означава да вярваш на предопределеността. А щом вярваш на предопределеността, това означава, че не вярваш на свободната воля и на божественото, което е вложено в теб, чрез свободния избор. Това означава, че пренебрегваш замисъла за творението на целия този свят, който е именно заради проявата на свободната воля.

Всеки, който вярва в астрологични предсказания създава опасен елементал в астралното си тяло. Този елементал спуска завеса за фините тела и чистите възприятия на Реалността. Всички хора, които създават елементали, макар да не ги виждат, са под тяхното влияние, защото те са оживени в подсъзнанието им. Всяка вяра в астрологични прогнози създава елементал, който се подхранва от всяка дума и мисъл за него (например за конкретна астрологична прогноза) и след време този елементал вече измества хода на живота на човека, а човека му става длъжник и роб.

НАд 90% процента от човешките същества, живеещи на планетата днес, живеят несъзнателно и подсъзнателно. Затова астрологията е силна, защото трябва да контролира спящите в планета, която има толкова силна Луна. Колко от хората са с будно съзнание? Будното съзнание е рядкост, а масовият човек живее под механизми, реакции и влияния, особено астрологични.

Астрологията е предвидена за всички, които се самоотклоняват от Пътя на Истината. Тя е една космична форма на затвор, в който има правила и ограничения. Този астрологичен затвор е за всички слабоволеви. Всеки, който е привлечен от астрологията означава, че има слаба воля и разчита на външни влияния. Обикновено такива хора не са готови за промяна, която да произтече от тяхната свободна воля и прехвърлят причините навън - във външния астрологичен свят.

Вярата в астрологията е отказ от силата на волята за Промяна и обновление. Вярата в астрологията е знак за слаба воля. Вярата в астрологията е вяра в условности.

На нито едно място Христос не казва да се следва астрологията, която е широко застъпена в старото мислене и Стария завет, особено при оракулите и астролозите от Вавилон, защото това е пропадналата астрология, която търси прогнози и предсказания. Такава астрология няма нищо общо с висшата Древна астрология, която е била вътрешно съзерцание и чрез която е можело да се тълкуват скритите идеи и намеренията на висшите същества и Богове. А когато Учител каже на свой ученик или ученици да изучават астрология, това значи, че не са си взели много стари изпити и ги връща на поправителен в предучилищно ниво да учат старото, което са пропуснали.

Христос казва: „Аз съм светлината на света; който Ме следва, няма да ходи в тъмнината, а ще има светлината на живота.“ Христос не казва: „следвайте звездите и астрологията“, а „който Ме следва“. Това вече е преходът от външната звездна ориентация към вътрешна Светлина на Христос. Но за да се влезе във връзка с тази Светлина, е нужен Дух, а Духът се вселява там, където има воля и най-вече както казва Учителя Беинса Дуно - диамантена воля. 

В Матей 16:3 Христос казва за астролозите и всички обърнали поглед към астрологията:


„Лицемери! Лицето на небето знаете да разпознавате, а знаменията на времената не можете ли?“


В този стих ясно се вижда как Христос укорява онези, които разбират небесните явления, но не разбират духовните моменти и потънкости и пропускат самата реалност на Христос, която е пред очите им... Но очите на спящите - не виждат. Те виждат само съновединията на своя астрален живот.

Астрологията е влияние, а Духът е Реалност. Затова волята е от първостепенно значение, защото само силната воля може да освободи от влиянията, за да се всели Реалността вътре в нас. Всички осъзнати хора, посветени, мъдреци и Учители, които са пример за приемане на Духът в себе си - не са под влиянието на звездите, защото чрез силата на своята свободна воля те са се новородили в Духа.

Не случайно Исая говори за „астролозите, звездобройците и предвещателите по новолунията“ и казва, че те не могат да избавят Вавилон. Така и става.

Христос казва: "Царството е вътре, търсете го вътре." Това пределно ясно показва посоката за това, къде се създава чистото съзнание (Царството небесно). Астрологията е навън, затова изхвърли всички в периферията на влиянията и значенията, а не показва Пътят към Същността, Центъра и Вътрешното Слънце.

Затова е важна формулата:

Господи, освободи ме от влиянието на звездите (астрологията) и всели Слънцето на Христос вътре в мен.

В апокрифното евангелие Пистис София, Христос казва ясно за астролозите и техните заблуждения:

„Ако звездобройците намерят Съдбата и сферата обърнати наляво, думите им ще се сбъднат. Но ако ги намерят обърнати надясно, те няма да кажат нищо истинно, защото Аз промених техните влияния, техните квадрати, триъгълници и осмоъгълници.“ След това Христос казва, че е направил така, че тези сили да бъдат „объркани в объркване“ и „заблудени в заблуда“, за да не разбират вече собствените си пътища. В този апокриф пределно ясно се вижда, че астрологията не е път към Истината, а работа с нисшия ред на Съдбата и Христос не се подчинява на звездите, даже променя самия механизъм, чрез който звездните управници държат душите в своя астрологичен затвор.

В апокрифното евангелие на Филип, Христос казва: „Силите не могат да видят онези, които са облекли съвършената Светлина, и не могат да ги вържат с влияния.“ А в апокрифа на Юда, Христос е най-категоричен, когато му казва: „Твоята звезда те е отвела в заблуда.“ и завършва безкомпромисно: „Не се смея на теб, а на заблудата на звездите…“

И така: Астрологията е свързана с възприятието за предопределеност, което е вид мисловен мрак, а будното съзнание е свързано с идеята за стремежа, проявта на високия идеал, чистотата и безкористната служба. В астрологията се интересуваш от себе си, от твоето бъдеще, от условията, които те чакат. В будността - ти не се интересуваш от предсказания за себе си и своето его, нито от бъдещето, защото ти го създаваш със силата на намеренията и отговорността на свободната воля.

Всеки, който вярва в предопределеността, значи отрича, че Бог е Любов. А истината е, че човек не е обречен и не е предопределен, понеже Бог е Любов и именно тази Любов ни е дарила свободния избор и богоподобието за да се завърнем в Бога - обогатени.

"Астрологията е една наука, а не Истина – има голяма разлика между астрологията и Истината и тази разлика е огромна. Никой няма право да бърка астрологията с Истината, защото тя не може да представи Истината. " Елеазар Хараш